Jdi na obsah Jdi na menu
 


články

Příspěvky

Své těhotenství si vychutnejte.

23. 11. 2008

Aneb co jíst, či nejíst.
Každá jednou těhotná žena by mohla vyprávět o rozmanitosti chutí, které ji v těhotenství potkalo. Mnohé kombinace jídel značně nesmyslných, ale pro těhulku, tak neodolatelných.
O stravování budoucích maminek dodneška kolují báchorky. Jíst za dva a hodně masa a podobně. Opak je pravdou. Jídelníček těhotných potřebuje rovnováhu, pestrost a pravidelnost. Stravování matky je velmi důležité pro vývoj ještě nenarozeného dítěte. Stejně jako pro již narozeného kojence.
S obměnou začněme dříve než otěhotníme.
 

Škola základ života

21. 11. 2008

Život je jedna velká škola, komu se to nelíbí, má smůlu, protože
sotva se narodí, rozlepí oči a zařvou na celý svět: " Jsem tady vážení!"
 

Prostitutka bohyně VI. díl

20. 11. 2008

Prostituce v Čechách se od nepaměti rozvíjela převážně ve městech, na vesnicích měli poněkud jiné zájmy i starosti a proto zde prostituce zůstala mnohdy velkou neznámou. Prostitutkami se stávaly obvykle ženy z touhy po snadnějším životě a výdělku.
 

Prostitutka bohyně V.díl

19. 11. 2008

Během válek vždy stoupala potřeba služeb "pofidérních" ženštin, tak proč ne ve druhé světové. A jak jsme tomu odolávali my Češi? Vždyť hříšné veci obvykle velmi rychle přijímáme, takže zřejmě... Současnost znamená E 55, a proto kam zmizely ty krásné emancipované, inteligentní, čistotné ženy? Myslím, že to netuší ani ony samotné.
 

Prostitutka bohyně IV. díl

18. 11. 2008

Mezi velkou odpůrkyni prostituce patřila Marie Terezie. Prostituci zakázala, vydala spoustu nařízení a vytvořila celý aparát strážců mravnosti. Situaci vesměs zhoršila, protože prostituce probíhala stále, jen více utajeně. Prostitutky pracovaly jako vídeňské pokojské v počestných domech, kam mravnostní policie nemohla.
 

Prostitutka bohyně III.díl

17. 11. 2008

Lesk a bída kurtizán se odrážela především počátkem novověku, tedy nejvíce v období renesance, což znamená v šestnáctém století. Toto století bylo známo svým prostopášným životem, bohémskými úlety, necudným chováním, marnou snahou církve o znovunabytí moci (nakonec použili násilí).

Novověk byla éra rozmachu umění, existencí mnoha osobností, ale i morových ran a prvého objevení epidemie kapavky. Nicméně v těchto letech se nejlépe vedlo prostitutkám takzvaným konkubínám, některé z nich měly větší váhu, než - li královny. Nutno ale hledat počátky tohoto stavu v ještě dřívějších dobách.
 

Prostitutka bohyně II.díl

16. 11. 2008

Římské právo dávalo nevěstkám výjimečné postavení. Bez jejich přítomnosti se neobešli při mnoha důležitých příležitostech, obřadech, sešlostech, či slavnostech.

Existence prostituce v Římě byla zpočátku nenápadná. Cenzuru na mravy zde zavedli již v pátém století před naším letopočtem. Prostituci se však věnovali spíše muži, než - li ženy. Nesměli zanechávat závěti a nemohli svědčit u soudu, ani uzavírat manželství. Dováželi k těmto účelům mladé otroky, za něž byla cena neskutečně vysoká.
 

Prostitutka bohyně I. díl

15. 11. 2008

O těchto ženách mluvíme hanlivě, odvracíme hlavy, děláme, že vypily elixír neviditelnosti, anebo na ně naopak znechuceně ukazujeme prstem. Považujeme je za hříšné sémě, jež je třeba vymýtit. Zlobíme se na stát z jeho nečinnosti, neboť v nich spatřujeme příčinu veškerého zla a neštěstí.

Prostitutky se podobají holubům, také přeletují z místa na místo a na vše jen "serou" (promiňte mi ten výraz, ale nic trefnějšího tam prostě nelze dát).
 

Kuchyň plná zázraků

14. 11. 2008

Problematika narkomanů a drog je v posledních letech probírána ze všech stran, nicméně se zdá, že stále málo. Kolem nás se to hemží samými zákazy a příkazy, mlčením a málo informacemi. Kdosi nepochopil, že zakázané ovoce nejlépe chutná... Ale to je téma na diskusi u které by se dva tábory ukamenovali navzájem. Mít povoleny lehké drogy nebo ne...
 

Amniocentéza, noční můra nastávajících maminek.

13. 11. 2008

Když berou ženě v šestnáctém týdnu těhotenství krev, napadne ji myšlenka, že by drobeček hlásící se o právo na život, mohl být nějak postižen. Po testu přichází týden čekání a pak se ozve telefon - celkem strohý, celkem stručný, ale výstižný. Váš test je pozitivní a budete muset podstoupit vyšetření na genetice, amniocentéza a pak... Photobucket