Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prostitutka bohyně V.díl

19. 11. 2008

Během druhé světové války počal zánik nevěstinců. Moderní společnost upřednostňovala tajnou prostituci v hodinových hotelech. Připadal jim diskrétnější. V posádkových městech, kde měli vojáci povelen styk s ženami se často objevoval takzvaný pojízdný polní puff, jinak řečeno nový typ nevěstince, nutno však dodat s vysokým rizikem pohlavních onemocnění. A samozřejmě i s rizikem prozrazení tajných informací, zvláště u důstojníků. Spousta prostitutek pracovalo totiž zároveň i jako informátorka. Nejznámější vyzvědačkou se stala věhlasná Mata Hari.

Rozvíjel se názor o odstranění nevěstinců a prostituce vůbec. Ovšem jejich zastánci se ponejvíce nacházeli v řadách ženského pohlaví, říkali si Abolicionisté (ze slovesa odstranit) a navrhovali zákaz a testní stíhání prostituce. Setkali se ovšem s nízkou odezvou, přesto prosadili mírnější formu zákona a to zákaz nevěstinců.


13. 4. 1946 uzákonili uzavření veřejných domů. Zařízení prodávali na bleších trzích a aukcích. Tímto se však zmnohonásobil počet prostitutek na ulicích, onemocnění kapavkou a nárůstu homosexuality a znásilnění.


Odpůrcem prostituce bylo i nacistické Německo, které posílalo prostituky do koncentračních táborů.
Po válce si sex vytvořil novou říši v bytech a apartmánech pomocí telefonních linek, což je nejnebezpečnější a velmi špatně kontrolovatelné, než dřívější formy


V dalším a posledním dílu se dozvíte o prostituci v Čechách až do současnosti