Jdi na obsah Jdi na menu
 


Která kniha nejvíce ovlivnila mé uvažování?

16. 11. 2006

KTERÁ KNIHA MĚ NEJVÍCE OSLOVILA A OVLIVNILA MUJ ZPUSOB UVAŽOVÁNÍ?

Člověk je jako kniha. Jen se ji naučit číst.“

Tak kterápak kniha mě nejvíce oslovila a zároveň ovlivnila mé uvažování? Vzhledem k tomu, že za rok přečtu přes tři sta knih, odpovědět na tuto otázku nebude vůbec jednoduché.

Ať uvažuji, jak uvažuji nemohu říci, že by mne ovlivnila pouze jedna kniha. Každá přečtená kniha čtenáře ovlivní v dobrém, či zlém smyslu.

Nejzajímavější knihou, kterou jsem v posledních pár letech četla pravděpodobně byla : “Poslední papež“ od Johna Hudghse.

Tato kniha je jistou historickou biografií křesťanství. Jejím základem jsou životopisy papežů od jedenáctého století našeho letopočtu až po posledního papeže, jež nastoupí na papežský stolec po Janu Pavlovi II.. Toto dílo je protkáno náboženskou schizofrenií, kterou způsobili proroci, jejichž proroctví a životopisy tu taktéž naleznete.

Přečtení „Posledního papeže“ mne šokovalo a doslova převrátilo mé smýšlení o církvi a náboženství vůbec.

Tato kniha ukazuje, co svěcené hlavy světu vskutku přinesly.erpá z historických análů a kronik z vatikánského archívu.

Jejich věrohodnost je tedy dostatečně zajištěna.

V Hudghseho knize jsem se dočetla o paradoxním chování církve, jež trestala cizoložství a tvrdila, že žije v celibátu. Přitom každý z nich měl několik milenek a jejich pedofilní sklony mnohdy nebraly mezí.

Je nutno dodat, že až do sedmnáctého století Vatikán vlastnil nevěstinec s padesáti tisíci prostitutkami, které byli hlavním přísunem financí papežské pokladnice.

Svým schizmatických chováním ovlivnili celý svět i

jeho dějiny. -1)

Dozvěděla jsem se o jejich paranoie ze ztráty moci. Byli doslova posedlí manipulací s lidmi.

Protiřečení církve v ní nalezneme na každém kroku.

Kdo by tušil, že církev, přesněji řečeno papežové, vymysleli slovo ghetto.

Kdo tušil, že za křížovými výpravami se v reálu skrývali mocenské choutky o vládě nad tehdejším světem. Proto pozemské panovníky snášeli se značnou nelibostí.

Jejich strach ze ztráty moci byl až psychopatický .

To dosvědčují proroctví sv.Malachiáše a Nostrdama, díky nimž nakonec vznikla inkvizice. Netušili, že vytvořili něco, co se proti nim za čas obrátí. Lidé začali církev nenávidět .

Přítrž tomu všemu udělal až Napoleon, “první Antikrist“, který sice připravil Evropu o více než dvě stě tisíc lidských životů, ale díky němu již církev svou dřívější moc nikdy nenabyla zpět .Inkvizice se stala minulostí.

Překvapivým zjištěním pro mne bylo, že papež, který seděl na papežském stolci v období před druhou světovou válkou podporoval Hitlera a plán o likvidaci židů byl původně jejich nápad. Hitlera podporovali do té doby, než se jim to vymklo z rukou.V té chvíli hrozilo, že by vše vyplulo napovrch a to přeci nemohli dovolit.

Je neuvěřitelné, že ještě na konci minulého (dvacátého) století ještě existoval někdo, kdo hlásal,že pánem tvorstva jsou muži a že žena byla stvořena pouze k potěše mužovu, k neustálé tvorbě dětí (poté, co již této úlohy není schopna, ať klidně zemře, takové není již potřeba…), že žena nemá právo rozhodovat o svém tělu ani o svém životě.

Doslova ve mne hnul žlučí svými zastaralými názory, kdy zakazuje užívání antikoncepce ,která přitom zachránila toliko životů a dal jistou důstojnost jak ženě i dítěti.Vždyť jen díky antikoncepci není naše planeta ještě více přelidněna . -2)

Fascinuje mě papežův názor o „božím“ trestu znásilněných, kdy chce trestat obět, tím, že ji nutí k nechtěnému porodu a osvobozuje viníka, kterému se nakonec nic nestane.

Jejich nesmyslné hlásání, které veřejně utlačuje ženy a chová se na tuto moderní dobu příliš šovinisticky a zastarale mi připomíná zlý sen ze kterého se ne a ne probudit.Opakovaně jsem četla řádky této knihy a nebyla jsem sto pochopit, jak v této pokrokové době může po naší matičce zemi chodit někdo s tak zakrněným mozkem. Samozřejmě, že takoví nebyli všichni, ale z dobrých tří stovek papežů bych těch „dobrých“ mohla na prstech spočítat. Spíše si člověk tehdy mohl být jistý tím, že za vším zlým se ve skutečnosti skrýval papež.

Díky této knize mi došlo, že víra vězí absolutně někde jinde a přes kostel rozhodně nevede. Možná mne věřící za tyto řádky odsoudí a budou mě mít chuť ukamenovat, ale jde pouze o můj názor, který jsem si vytvořila dlouhodobou studií, kterou završila právě tato kniha. Možná je nutno říci, že i já jsem katolík, takže nejsem ateista, který jen tak plká proti všemu.

Jsem člověk, který si díky Poslednímu papežovi utříbil názor o církvi a který ví, že celou tu dobu se Vatikán neobával z konce světa, ale z rozpadu náboženství a ztráty své moci.

Nade mnou svou moc ztratili, to však neznamená, že přestávám věřit. Bůh je přeci všude a je mu tedy jedno, kde se k němu budou lidé modlit.

Tak toto byla asi taková ta hlavní, knížka, která mne v poslední době nějak ovlivnila, ale jistě nebyla jediná.

Když se tak nad tím teď zamýšlím, dochází mi, že jsem Vám celou tu dobu odpovídala špatně, protože mne vlastně nejvíce ovlivnil slabikář. Slabikář mi otevřel dveře do nového světa.

Slabikář mne zasvětil pro mne do té doby tajemných šifer a díky slabikáři se ze mne stal vášnivý čtenář, který si mohl přečíst vyhlášení této soutěže a díky slabikáři jsem si mohla přečíst knížku od Johna Hudghse - Posledního papeže.

Když se to tak vezme, - za všechno může Slabikář -3).

Slabikář je tedy knihou, která mne nejvíce oslovila a ovlivnila můj způsob uvažování….

-4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Č

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář