Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nakladatelství v ČR

27. 8. 2007

Amenius s.r.o.

E-mail:

Nakladatelství C. H. Beck,
organizační složka Praha
Řeznická 17, 110 00 Praha 1
IČ: 49366661, DIČ: CZ49366661
tel.: 225 993 959, 225 993 969, 225 993 930, 225 993 941
fax: 225 993 950, 225 993 931, 225 993 920
e-mail: beck@beck.cz <mailto:beck@beck.cz>, lektorat@beck.cz <mailto:lektorat@beck.cz>, lexdata@beck.cz <mailto:lexdata@beck.cz>
http://www.beck.cz

Odpovědný zástupce nakladatelství
prof. JUDr. Helena Válková
Finanční ředitelka
Ing. Jiřina Dědičová
Obchodní ředitel
Mgr. Martin Mařík
Tajemnice nakladatelství
Dana Myšková

Nakladatelství C. H. Beck nabízí kompletní program odborných publikací zaměřených na všechny obory práva, a počínaje rokem 1998 i klíčová díla z oblasti ekonomie. Od roku 2002 je doplněna nabídka o moderní právní informační systém LexDATA s unikátním rozsahem právních databází zprostředkovaných zákazníkovi podle jeho volby, buď na CD-ROM nebo on-line.
Součástí edičního programu jsou i tituly obsahující judikaturu obecných soudů a Ústavního soudu. Neodmyslitelně patří k produkci nakladatelství i odborná právnická periodika.
Všechny tituly v tiskové i elektronické podobě lze objednat několika způsoby popsanými na našich stránkách a nebo je lze zakoupit ve vybraných prodejnách, jejichž seznam naleznete rovněž na těchto stránkách.

Nakladatelství Karolinum

nakladatelství

výroba <./index.jsp?include=kontakty>

a sklad <./index.jsp?include=distribuce>

knihkupectví <./index.jsp?include=distribuce>

Univerzita Karlova v Praze Nakladatelství Karolinum Ovocný trh 3/5 116 36 Praha 1 IČ 00216208, DIČ CZ00216208

   

ářčáářKarolinum, nakladatelství Univerzity Karlovy v Praze, vzniklo v roce 1990. Vydává především učební texty, vědecké monografie, odborné časopisy a vědecké sborníky ze všech oborů, jež se na univerzitě pěstují. Některé ediční projekty nakladatelství zajišťuje koediční spoluprací s jinými nakladateli. Samostatné ediční projekty představují edice Limes, Litera, Prameny k dějinám českého myšlení, Mediální studia. Pokračuje vydávání české beletrie a její převody do světových jazyků či vydávání díla Karla Šiktance.

Za dobu své existence Karolinum vydalo přes 4000 publikací. Jeho organizační struktura se mění tak, aby nakladatelská činnost byla v maximálním souladu s edukačními a vědeckými aktivitami univerzity. Postupně se zkvalitňuje obsahová a polygrafická úroveň publikací, učební texty jsou často vyhledávány studenty dalších českých i slovenských vysokých škol, vědecké publikace oslovují širší čtenářskou obec. Zejména rozsáhlé a odborně vysoce fundované monografie z lékařských oborů a dějin umění nalezly kladnou odezvu nejen v České republice, ale i v zahraničí - viz ocenění.

Nakladatelství Karolinum spolupracuje se soukromými odbornými knihkupci archivy, knihovnami a dalšími kulturními pracovišti v České republice a v zahraničí. Veškerou knižní produkci Nakladatelství Karolinum lze získat v reprezentačním knihkupectví  v Celetné ulici v Praze.

Internetové knihkupectví Karolinum obsahuje úplný přehled aktuálně dostupných publikací se základními údaji o jednotlivých titulech, recenzemi a ohlasy čtenářů. Vedle pohodlného nákupu nabízíme i možnost výhodné subskripce  a individuálních slev.?

 

Nakladatelství MOTTO

Na Sypčině 648/12

Praha 4-Podolí

147 00

Tel.: +420 261 225 619

Mobil: +420 602 66 72 78

Fax: +420 261 222 515

E-mail: redakce@motto.cz <mailto:redakce@motto.cz>Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Knihy z produkce nakladatelství MOTTO žádejte u svých knihkupců nebo objednávejte
na dobírku přímo u nás. Přijímáme písemné, telefonické, faxové a e-mailové objednávky. Na knihy, objednané prostřednictvím e-mailu poskytujeme 10% slevu! V případě vašeho zájmu
vám zdarma a nezávazně vám zašleme náš ediční plán.

Při odběru 3 a více knih knižní prémie zdarma

Rozdíl v poštovném hradíme za vás

Balné zdarma

Poštovné podle platných tarifů

ářčáářPíšete povídky, aforismy, úvahy, román? Myslíte si, že máte co říct a umíte to napsat? Zajímá vás názor ostatních? Vaše dílo uveřejníme na našich internetových stránkách. A vy dostanete možnost zjistit, co si o něm myslí naši čtenáři. A navíc - ty nejúspěšnější příspěvky mohou vyjít knižně.

Posílejte nám svoje texty na e-mailovou adresu tereza@mertha.net <mailto:tereza@mertha.net>Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . V předmětu uveďte Příběhy čtenářů a nezapomeňte na následující údaje: jméno, příp. přezdívka/pseudonym; místo, odkud pocházíte; vaši profesi a věk. Přiložte také krátkou anotaci vašeho textu, kontakty (adresa, telefonní číslo, e-mail) a několik slov o sobě. Jestli chcete, můžete nám poskytnout rovněž svoji fotografii.

Rukopisy a fotografie přijímáme pouze e-mailem v elektronické podobě a nevracíme je. Uveřejnění podléhá našemu výběru.

Nakladatelství MOTTO vzniklo v roce 1993. Až do současnosti vydalo téměř 500 titulů. Zaměřuje se převážně na českou i světovou beletrii (romány, detektivky, humoristickou prózu, ale i knihy pro děti a mládež), populární psychologii, rádce, kuchařky, cestopisy apod. Mezi jeho kmenové autory patří především Halina Pawlowská, Iva Hercíková, Ivanka Devátá, Barbara Nesvadbová, Miroslav Plzák ad. Ze zahraničních autorů zastupuje zejména tvorbu P. D. Jamesové, R. Rendellové, C. Dextera, M. Yorkeové, D. Crombie, L. Harrisové, A. Granger, C. Matthewsové, K. Gillerové, P. Brucknera, A. Nothombové ad.

 

 

ářčáářNAKLADATELSTVÍ OLYMPIA, a. s. SLAVÍ PADESÁTINY

Nakladatelství Olympia patří mezi nejstarší nakladatelské domy v České republice. Vzniklo v roce 1954 jako Státní tělovýchovné nakladatelství, od roku 1957 již pod hlavičkou Československého svazu tělesné výchovy působilo pod názvem Sportovní a turistické nakladatelství a v roce 1968 přijalo dnešní název. Během krátké doby se stalo pracovištěm s vysokou profesionální úrovní. Převážnou část produkce tehdy zaujímala odborná či populárně naučná literatura z nejrůznějších sportovních odvětví a turistiky a tělovýchovně specializovaný periodický tisk. Profil nakladatelství se v průběhu let rozšiřoval, k podstatným změnám došlo zejména koncem šedesátých let. Přibyla především beletrie a knihy pro děti a mládež.

V roce 1991 se Nakladatelství Olympia úspěšně transformovalo na akciovou společnost. Dnes zaujímá významné místo na domácím i zahraničním trhu, zejména díky aktivní spolupráci s předními nakladatelskými domy.

Jméno Olympia, kterým bylo nakladatelství obdařeno, je od starověku spojováno nejen se sportem a tělesným zápolením, ale především s nejlepšími výkony lidského těla i ducha. Není proto náhodou, že právě Olympia vydává slavné Guinnessovy světové rekordy, věnované vrcholným výkonům takřka ve všech oborech lidské činnosti.

Nakladatelství Olympia s úspěchem vydává reprezentativní vícejazyčné obrazové publikace, zejména Pragensie, které jsou již dlouhá léta oceňovány v celostátních soutěžích o nejkrásnější české knihy a jejichž autoři patří k vynikajícím českým fotografům. Spolu s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze se Olympia také podílí na realizaci rozsáhlého projektu Česká móda. Jde o populárně naučné studie zabývající se módní tvorbou v českých zemích. Jednotlivé svazky jsou bohatě vybaveny unikátními fotografiemi a jsou určeny široké veřejnosti i odborníkům zabývajícím se historií módy.

Dobré jméno na domácím trhu mají obrazové publikace našich špičkových fotografů a předních publicistů, které zachycují vrcholné sportovní události jako olympijské hry či světová mistrovství. Oblast sportu je dále zastoupena řadou encyklopedií, učebnic a příruček významných českých odborníků, které pomáhají při výchově našich sportovců a zlepšování jejich výkonnosti.

V oblasti turistiky a cestovního ruchu se Olympia proslavila řadou průvodců edice Globus s charakteristickou černou obálkou. Navzdory konkurenci jiných nakladatelů jsou hojně vyhledávány, neboť jsou šity přímo na míru zvídavým českým turistům. Lze s nimi procestovat prakticky celou Evropu i některé turisticky atraktivní státy ostatních kontinentů. Úspěšné jsou rovněž průvodce po vybraných místech naší republiky. Z červené Edice Navštivte… za všechny jmenujme alespoň Hrady a zámky, Rozhledny a rozhledová místa, Městské památkové rezervace, Zříceniny hradů, Podzemí, Památné stromy, Národní parky, Přírodní rezervace aj. Rozjíždí se opět populární bílá řada Edice Průvodů po České republice (mj. Krkonoše, Český ráj, České Švýcarsko, Broumovsko, Lužické hory). Lahůdkou pro mnohé je vydání obsáhlého Turistického lexikonu A-Z.

Významnou část současné knižní produkce Olympie zaujímá beletrie, značný ohlas mají především detektivní příběhy z prostředí dostihového sportu. K nejproslulejším patří romány Dicka Francise, kmenového autora Olympie, jehož triumfální úspěch na českém trhu vedl k vytvoření vlastního čtenářského klubu. Stálé obdivovatele si už u nás našli i Francisovi mladší kolegové, někdejší slavní žokejové John Francome a Richard Pitman. Mezi autory toužící převzít “Francisovu korunu“ se úspěšně zařadily i dvě ženy - Jenny Pitmanová a Lyndon Stacyeová. Na své si přijdou také milovníci klasické detektivky či kriminálního románu, v nabídce Olympie najdeme dále dobrodružné a humoristické romány. Zasloužený úspěch slaví Zdeněk Šmíd se svými mile úsměvnými díly o partě vodáků a turistů Proč bychom se nepotili, - netopili, - netěšili atd. Klíčovým jménem v produkci knih pro mládež je již mnoho let Jaroslav Foglar, jehož dílo strhává stále nové a nové generace čtenářů.

Olympia ale vyvíjí i další aktivity. Obecně známá jsou vyhlašování anket Fotbalista roku a Zlatá hokejka. Rovněž je častým výrobním i distribučním partnerem všech složek ČSTV a také ČOV, výrobně i studiově zpracovává a také distribuuje tiskoviny pro další partnery, zejména pro a. s. Sazka. Dokladem je nejnovější publikace SAZKA ARENA, kterou obdrželi účastníci slavnostního otevření tohoto největšího a nejmodernějšího víceúčelového sportovního a kulturního centra v Evropě.

Cílem nakladatelství a samozřejmým závazkem vůči čtenářům je nadále rozvíjet svoji bohatou tradici a upevňovat pozici na domácím i zahraničním knižním trhu.

NAKLADATELSTVÍ OLYMPIA, a.s.

Klimentská 1, 110 15 Praha 1

tel. 224 810 146, fax 222 312 137

e-mail: olympia@mbox.vol.cz <mailto:olympia@mbox.vol.cz>

 

Nakladatelství PROSTOR

Nakladatelství PROSTOR vzniklo jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982. Vyprofiloval se jako nakladatelský dům orientovaný kromě beletrie na historii, politologii, sociologii a obecněji kulturní dějiny s přesahem do dalších společenskovědních oborů. U čtenářů se zapsal svými čtyřmi edicemi: Obzor <edice.asp?edice=Obzor> Střed <edice.asp?edice=Střed> Portréty <edice.asp?edice=Portréty> Česká paměť <edice.asp?edice=Česká%20paměť> Dílo Milady Součkové <edice.asp?edice=Dílo%20Milady%20Součkové> Činnost nakladatelství je spjata s myšlenkami evropského konzervativizmu, navazuje na filosofickou tradici a kulturní hodnoty západoevropské, resp. euroamerické civilizace. Sídlo PROSTOR, nakladatelství s. r. o. Týnská 21, 110 00 Praha 1 IČO: 60470895, DIČ: CZ60470895 číslo účtu: 205909-111/0100 Adresa redakce PROSTOR, nakladatelství s. r. o. Nad Spádem 10, 147 00 Praha 4 - Podolí tel: 224 826 688, fax: 242 441 694 e-mail: prostor@eprostor.com <mailto:prostor@eprostor.com> Pracovní doba: 10,00 - 18,00 hodin Prodej a distribuce Čtenářům poskytujeme 10% slevu na knihy zakoupené přímo na adrese nakladatelství. Výhradní distribuce: KOSMAS spol. s r.o., Lublaňská 34, 120 00 Praha 2 tel. + fax: 222 515 407 kosmas@kosmas.cz <mailto:kosmas@kosmas.cz> | Distribuce <http://www.kosmas.cz/kosmas/> | Internetový obchod <http://www.kosmas.cz/default.asp?afil=1035>

nakladatelství:
Křížkovského 4
772 01 Olomouc
tel., fax: 585 549 270
mob.: 603 473 152
e-mail: refugium@refugium.cz <mailto:refugium@refugium.cz>

ářčáářNakladatelství REFUGIUM Velehrad - Roma
vzniklo v roce 1995 jako součást činnosti Centra Aletti v Olomouci. Nabízí čtenáři rozsáhlé bohatství duchovních evropských tradic Západu i Východu. Reflektuje dědictví ignaciánské spirituality.
Redakční radu tvoří Michal Altrichter SJ, Pavel Ambros SJ, Jan Andres, Luisa Karczubová, Zuzana Ježková, Kristýna Talašová, Tomáš Karczub, Peter Beresh, Tomáš Ježek.

ářčáářNAKLADATELSTVÍ SCIENTIA, spol. s r. o. Křížová 1018/6 150 05 Praha 5 - Smíchov Ředitel společnosti

Ing. Petr Smola

poslat e-mail <mailto:petr.smola@scientia.cz>
telefon: 251 013 834

Bottom of Form 1

ářčáářSPN - pedagogické nakladatelství, a.s., Ostrovní 30, 110 00 Praha 1, e-mail: spn@spn.cz <mailto:spn@spn.cz>, tel./fax 224 931 447 ářčáářNakladatelství FortunaOstrovní 30 110 00 Praha 1 Ředitel:

tel. 224 949 113

Sekretariát:

tel. 224 949 113

Šéfredaktor:

tel. 224 931 455

Odbyt:

tel. 224 933 802

 

fax. 224 933 802

 

e-mail odbyt@fortuna.cz <mailto:odbyt@fortuna.cz>

Výroba:

tel. 224 933 468

Redakce:

tel. 224 933 996

Účtárna:

tel. 224 931 460

ářčáář

 

Nakladatelství Fortuna vzniklo v roce 1990 jako soukromé nakladatelství. Vydává učebnice pro všechny ročníky a předměty pro základní a střední školy, kompletní řady učebnic, publikace pro rekvalifikaci, sebevzdělávání, profesní růst, pro odbornou i laickou veřejnost. Učebnice pro základní školy jsou tvořeny v souladu se vzdělávacím programem Základní škola v ucelených řadách, doplněných pracovními sešity a metodickými pomůckami. Jsou opatřeny schvalovacími doložkami MŠMT ČR. Číslo jednací schvalovací doložky je uvedeno v učebnici, ve Věstníku MŠMT ČR a na webových stránkách MŠMT ČR. Pro základní školy nabízí učebnice pro všechny vyučovací předměty v logicky promyšlených řadách s jednotným metodickým přístupem. Pro střední školy nabízí učebnice všeobecně vzdělávacích předmětů i učebnice předmětů odborných, zejména ekonomických. Kromě učebnic najdete v nabídce také tiskopisy (např. žákovkou knížku), dokumenty (standardy vzdělávání) a přehledy (např. Jak na vysokou školu). Samostatnou oblast tvoří publikace pro Romy a o Romech. Vážným zájemcům z řad učitelů nabízí naše expediční středisko možnost zapůjčení knih k nahlédnutí a posouzení jejich obsahové, estetické a metodické kvality. Informace o zapůjčení získáte na tel.: 272 680 975.

 

ářčáářnakladatelství LEDA, spol. s r.o. je jediným českým vydavatelstvím specializovaným na jazykové slovníky, učebnice a příručky a na naučné slovníky. Od založení v r. 1992 usilujeme o vysokou odbornou úroveň své produkce, o její kvalitu, serióznost a uživatelskou přitažlivost. Autory našich publikací jsou renomovaní odborníci s hlubokou jazykovou a metodickou erudicí. Prakticky na každé naší jazykové publikaci se podílejí i rodilí mluvčí, kteří slovníky a učebnice podrobně lektorují, provádějí jazykovou úpravu či vytvářejí audionahrávky.

LEDA spol. s r.o.

Jako jediné nakladatelství u nás se systematicky věnujeme jak hlavním světovým jazykům, tak jazykům menších národů a států. Ediční řady našich slovníků a učebnic v současné době zahrnují 22 evropských jazyků, dále čínštinu, indonéštinu a japonštinu. Naše slovníky a učebnice vycházejí v průběžně aktualizovaných a doplňovaných vydáních, která představují páteř moderní jazykové literatury v České republice.

V naší nabídce je nyní více než 230 jazykových publikací, celkový dosud prodaný náklad už přesáhl 2 miliony výtisků. Jazykové publikace vydáváme nejenom v knižní, ale i v elektronické podobě. Naše elektronické slovníky, encyklopedie a výukové programy mají více než 150 000 uživatelů, mezi kterými je většina nejvýznamnějších institucí a firem České republiky, např. Kancelář prezidenta republiky, ministerstva zahraničních věcí, průmyslu a obchodu, obrany, vnitra atd., Nejvyšší kontrolní úřad, Magistrát hl. m. Prahy, větší počet vědeckých ústavů AV ČR, České vysoké učení technické, Universita Karlova, Vysoká škola ekonomická a většina vysokých škol v České republice, Burza cenných papírů, Česká pojišťovna, Živnostenská banka, Československá obchodní banka a další finanční ústavy, České energetické závody, Telefónica O2, Mittal Steel Ostrava, Česká rafinérská atd.

Knižní i elektronické slovníky vydané pod značkou LEDA získávají pravidelně přední ocenění v soutěži Slovník roku, kterou pořádá Jednota tlumočníků a překladatelů. V soutěži s vročením 2007 obsadily naše slovníky v kategorii překladových slovníků (Česko-lotyšský slovník <../t/LOT3000.php> a Velký anglicko-český slovník <../t/ANG4400.php>) první a druhé místo, v kategorii elektronických slovníků druhé a třetí místo (Technický slovník naučný na CD <http://www.encyklopedie.cz/> a Velký anglicko-český (a česko-anglický) slovník na CD <../t/ANG7100.php>).

ářčáářKontakty nakladatelstvi LEDA, spol. s r.o.

sídlo: 263 01 Voznice 64

kancelář:Londýnská 59
120 00 Praha 2

tel:221-620-258

e-mail:leda@leda.cz 

knihkupectvi Academia: www.academiaknihy.cz

Produkční redakce:
tel.: 221 411 475
e-mail: divisova@academia.cz <mailto:divisova@academia.cz>

 

Tereza Divišová

 

 

1954 - 2004

 

ářčáářRedakce:
tel. 221 411 488
e-mail: badura@academia.cz <mailto:badura@academia.cz>
tel. 221 411 484
e-mail: havel@academia.cz <mailto:havel@academia.cz>tel. 221 411 485
e-mail: kralovcova@academia.cz <mailto:nerandzicova@academia.cz>tel. 221 411 486
e-mail: leinerova@academia.cz <mailto:nerandzicova@academia.cz>
tel. 221 411 482
e-mail: pokorna@academia.cz <mailto:pokorna@academia.cz>

Josef Smažík


tel. 221 411 487
e-mail: smazik@academia.cz <mailto:smazik@academia.cz>

Pavel Zátka

tel. 221 411 483
e-mail: zatka@academia.cz <mailto:zatka@academia.cz>

Produkční redakce:

Tereza Divišová


tel.: 221 411 475
e-mail: divisova@academia.cz <mailto:divisova@academia.cz>

ářčáářŘeditel:
tel. 224 942 584
fax 224 941 982
e-mail: padevet@academia.cz <mailto:padevet@academia.cz>

 

Jiří Padevět

 

ářčáářHistorie a současnost

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa  a AB bulletin Kromě nakladatelské činnosti provozuje Academia stejnojmennou síť knihkupectví v Praze, Brně a Ostravě. Jejich zaměření charakterizuje heslo: Knihy, které jinde nenajdete.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním - pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

ářčáářAKTUALITYAutorská čtení Ivana Krause

Nabídka pro všechny věrné zákazníky knihkupectví Academia. Staňte se členem Klubu Academia a při nákupu knihu ušetřete až 20%. Podmínky a informace o členství v klubu Academia jsou následující:

1.Členem klubu Academia se může stát každý, kdo po 1.7. 2007 v knihkupectví Academia uskuteční jednorázový nákup v hodnotě nad 1.000 Kč, předloží účtenku a zažádá o vydání členské karty.

2. Členská karta klubu Academia poskytuje při jednorázovém nákupu nad 500 Kč slevu 20% na nákup knih z produkce nakladatelství Academia a 5% slevu na ostatní knihy.

3. Členství v klubu není časově omezené.

4. Členská karta je přenosná a pro její vydání není potřeba uvádět osobní údaje.

5. Slevy lze uplatnit pouze v knihkupectví Academia, a to v Praze, v Brně a Ostravě. Slevy nelze kombinovat a nelze je uplatnit na již zlevněné zboží.

řPozvánky na akce - literární kavárna knihkupectví Academia, Václavské nám. 34, Praha 1

 

 

Kontakty

   
 

NAKLADATELSTVÍ Albatros

recepce
   
 

Na Pankráci 30 140 00 Praha 4

tel.: 234 633 261 fax.: 234 633 262 albatros@albatros.cz <mailto:albatros@albatros.cz>

 
 

KNIHKUPECTVÍ Albatros

   
 

Praha 10 Hostivař Park Hostivař Švehlova 32

J. Hloušková tel.: 272 655 684

 
 

Krejčí Michal, Mgr.

generální ředitel společnosti tel.: 234 633 266 michal.krejci@albatros.cz <mailto:michal.krejci@albatros.cz>

 

 
 

Müller Ondřej, Mgr.

vedoucí ZSO, zástupce GŘ tel.: 234 633 292 ondrej.muller@albatros.cz <mailto:ondrej.muller@albatros.cz>

Bělohradský Petr

zástupce GŘ pro prodej a marketing a zahranicni obchod tel.: 234 633 268 petr.belohradsky@albatros.cz <mailto:petr.belohradsky@albatros.cz>
 
 

OBCHODNÍ ODDĚLENÍ

Kocanová Libuše

vedoucí obchodního odd. ČR tel.: 234 633 296 libuse.kocanova@albatros.cz <mailto:libuse.kocanova@albatros.cz>
 
 

Pípalová Jana

prodej volný trh tel.: 234 633 272 jana.pipalova@albatros.cz <mailto:jana.pipalova@albatros.cz>

Burgertová Radomíra

distribuce volný trh tel.: 234 633 293 radka.burgertova@albatros.cz <mailto:radka.burgertova@albatros.cz>
 
 

OBCHODNÍ ZÁSTUPCI

Tomíček Dušan

obchodní zástupce - Severní Morava a část východních Čech dusan.tomicek@albatros.cz <mailto:dusan.tomicek@albatros.cz>
 
 

Hrabietz Zdeněk

obchodní zástupce - Jižní Morava a část jižních Čech zdenek.hrabietz@albatros.cz <mailto:zdenek.hrabietz@albatros.cz>

Svěchotová Jana

obchodní zástupce - Západní Čechy a část jižních Čech jana.svechotova@albatros.cz <mailto:jana.svechotova@albatros.cz>
 
 

Šporclová Simona

obchodní zástupce - Severní Čechy a část východních Čech simona.sporclova@albatros.cz <mailto:simona.sporclova@albatros.cz>

Hadrovský Petr

obchodní zástupce - Střední Čehy a Praha petr.hadrovsky@albatros.cz <mailto:petr.hadrovsky@albatros.cz>
 
 

REDAKCE

Krejčová Šárka, PhDr.

šéfredaktorka tel.: 234 633 263 sarka.krejcova@albatros.cz <mailto:sarka.krejcova@albatros.cz>
 
 

Lyčková Viola, PhDr.

vedoucí redaktorka KLASIK tel.: 234 633 299 viola.lyckova@albatros.cz <mailto:viola.lyckova@albatros.cz>

Šavlíková Lucie, Mgr.

vedouci redaktorka IN tel.: 234 633 292 lucie.savlikova@albatros.cz <mailto:lucie.savlikova@albatros.cz>
 
 

Svobodová Arnoštka

technická redaktorka tel.: 234 633 279 arnostka.svobodova@albatros.cz <mailto:arnostka.svobodova@albatros.cz>

Rybínová Bohunka

vedoucí výrobního oddělení tel.: 234 633 269 bohunka.rybinova@albatros. <mailto:bohunka.rybinova@albatros.cz>
 
 
- mořský pták, největší v celé ptačí říši
- nakladatelství dětské literatury s více než 55letou tradicí :
  

Albatros vždy byl a stále je nejsilnějším vydavatelem dětských knih na českém trhu

za dobu svého působení vyšlo v Albatrosu více než 9 tisíc titulů v celkovém nákladu přesahující 350 miliónů výtisků

vydává knihy pro děti všech věkových kategorií - leporela, pohádky, verše, dobrodružnou a dívčí literaturu, populární a naučnou literaturu, encyklopedie, příručky a nyní i tituly pro odrostlejší čtenáře, rodiče a všechny dospělé

 

provozuje jedinečný Klub mladých čtenářů, jehož síť funguje od roku 1964 ve více než 3 000 základních školách po celé ČR

 

od konce 90. let začíná vydávat i publikace v elektronické podobě CD ROM

v 1998 získává exkluzivní licenci na příběhy Harryho Pottera od J.K. Rowlingové

 

Naše knihy letí dál :

 

 

ARGO spol. s r. o.

 

Milíčova 13

 

130 00 Praha 3

telefon:

+420 222 781 601

fax:

+420 222 780 184

email:

argo@argo.cz <mailto:argo@argo.cz>

www:

www.argo.cz <http://www.argo.cz>

ředitel

Milan Gelnar

telefon:

+420 222 781 361

email:

milan.gelnar@argo.cz <mailto:milan.gelnar@argo.cz>

jednatel

Hana Gelnarová

telefon:

+420 222 781 361

email:

hana.gelnarova@argo.cz <mailto:hana.gelnarova@argo.cz>

jednatel

Jiří Michek

telefon:

+420 222 781 601, linka 123

email:

jiri.michek@kosmas.cz mailto:jiri.michek@kosmas.cz

Redaktoři

šéfredaktor

Eva Slámová

telefon:

+420 222 781 601, linka 114

email:

eva.slamova@argo.cz <mailto:eva.slamova@argo.cz>

redaktor

Magdalena Moravová

 

historická literatura

telefon:

+420 222 781 597

email:

magdalena.moravova@argo.cz <mailto:magdalena.moravova@argo.cz>

redaktor

Martin Nodl

 

historická literatura

telefon:

+420 222 781 597

email:

martin.nodl@argo.cz <mailto:martin.nodl@argo.cz>

redaktor

Jiří Ohlídal

 

historická literatura

telefon:

+420 222 781 597

email:

jiri.ohlidal@argo.cz <mailto:jiri.ohlidal@argo.cz>

redaktor

Vít Penkala

 

beletrie, populárně-naučná literatura, edice AAA

telefon:

+420 222 781 361, linka 119

email:

vit.penkala@argo.cz <mailto:vit.penkala@argo.cz>

redaktor

Alena Pokorná

 

literatura pro děti a mládež

telefon:

+420 222 781 361, linka 119

email:

alena.pokorna@argo.cz <mailto:alena.pokorna@argo.cz>

redaktor

Miloš Urban

 

beletrie, populárně-naučná literatura, edice AAA

telefon:

+420 222 781 361, linka 119

email:

milos.urban@argo.cz <mailto:milos.urban@argo.cz>

redaktor

Jindřich Vacek

 

kultury a civilizace, překlady z románských jazyků

telefon:

+420 222 781 597

email:

jindrich.vacek@argo.cz <mailto:jindrich.vacek@argo.cz>

email:

marcela.tureckova@argo.cz <mailto:marcela.tureckova@argo.cz>

ářčáářO nás

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a za posledních 15 let vydalo více než tisíc titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku  (kompletní seznam našich úspěchů ).
Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení Každodenní život  Ecce Homo  a Dějiny Evropy Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

telefon:

+420 267 008 272

     

Nakladatelství Fragment s. r. o.

 

fax:

+420 267 008 273

     

Radiová 1

 

e-mail:

fragment@fragment.cz

     

102 27 Praha 10

Zobrazit adresu na mapě <http://www.mapy.cz/handler.py?action=detail&mapwidth=552&mapheight=420&tablename=adresy_web&objecttype=0&key=22707051>

Ředitel úseku výroby a obslužných činností, spolumajitel nakladatelství Fragment:

Ing. Jan Eisler >>> </export/Fragment/O_spolecnosti/Eisler.php>

eisler@fragment.cz <mailto:eisler@fragment.cz>

Ředitel úseku obchodu, spolumajitel nakladatelství Fragment:

Ing. Pavel Nýč >>> </export/Fragment/O_spolecnosti/PavelNyc.php>

nyc@fragment.cz <mailto:nyc@fragment.cz>

Asistentka:

Pavlína Mathauserová

mathauserova@fragment.cz <mailto:mathauserova@fragment.cz>

Šéfredaktor/ka:

Mgr. Ludmila Unčovská >>> </export/Fragment/O_spolecnosti/Dotazniky/ludmilaUcnovska.php>

uncovska@fragment.cz <mailto:uncovska@fragment.cz>

Redakce:

Mgr. Jakub Šedivý >>> </export/Fragment/O_spolecnosti/Dotazniky/jakubSedivy.php>

sedivy@fragment.cz <mailto:sedivy@fragment.cz>

 

Mgr. Helena Škodová >>> </export/Fragment/O_spolecnosti/Dotazniky/helenaSkodova.php>

skodova@fragment.cz <mailto:skodova@fragment.cz>

 

Ing. Helena Klečková >>> </export/Fragment/O_spolecnosti/Dotazniky/helenaKleckova.php>

kleckova@fragment.cz <mailto:kleckova@fragment.cz>

     

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991. Zakladateli a současně vlastníky nakladatelství jsou Ing. Jan Eisler a Ing. Pavel Nýč. Od 1.5.2007 ve společnosti Jan Eisler - Fragment dochází ke změně podnikatelského subjektu z fyzické osoby na s.r.o., tj.na Nakladatelství Fragment s.r.o.

Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o.
Radiová 1122/1
102 27 Praha 10-Hostivař
IČO: 65410602
DIČ: CZ65410602

Nakladatelství se zaměřuje na původní i převzaté tituly z oblasti populárně naučné literatury, knih pro děti a mládež, leporel, učebnic a slovníků.ářčáář

V roce 2005 jsme také otevřeli pobočku na Slovensku se sídlem v Bratislavě. Během prvního roku bylo uvedeno na slovenské knižní pulty téměř 60 nových titulů, z nichž některé se již chlubí přízviskem bestseller. V letošním roce 2006, stále se rozrůstající slovenský Fragment, představí 80 novinek.

Zpočátku jsme vydávali pouze původní tvorbu. Dnes tvoří převzaté tituly asi 2/3 celé produkce. Daří se nám také úspěšně pronikat na zahraniční trhy. Do konce roku 2005 jsme uskutečnili téměř 280 prodejů původních projektů do zahraničí.

současnosti je nakladatelství Fragment jedním z největších a nejžádanějších nakladatelství v České republice a jeho roční obrat se pohybuje okolo 100 mil. Kč. Vydali jsme více než 1000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 11 mil. výtisků.

V roce 2007 plánujeme vydat více než 150 nových titulů a dalších 150 dotisků a nových vydání.

Pro příležitostnou externí spolupráci hledáme:

ilustrátory

fotografy

grafiky

překladatele

 

Pokud máte zájem spolupracovat s naším nakladatelstvím, prosím, přiložte k Vaší nabídce:

Ilustrátoři, fotografové a grafici
- profesní životopis, přehled praxe, ukázky tvorby nebo odkaz na www stránky

Na Vaše nabídky se těšíme na e-mailu:

fotografové sedivy@fragment.cz <mailto:sedivy@fragment.cz>

grafici: ballay@fragment.cz <mailto:ballay@fragment.cz>

ilustrátoři: tamchynova@fragment.cz <mailto:tamchynova@fragment.cz>

překladatelé: skodova@fragment.cz <mailto:skodova@fragment.cz>

Co je KKF

V nakladatelství Fragment vznikl nový, mladý, moderní Knižní klub Fragment, klub pro dětské milovníky knížek, pro jejich rodiče a učitele. Knižní klub Fragment (KKF) nabízí dětem 2x ročně tituly ze všech oblastí produkce nakl. Fragment se speciální slevou (20%-50%) platnou pouze pro KKF! Katalog KKF Vaše žáky zcela jistě zaujme nejen bohatým výběrem titulů, ale i moderní a pestrou grafickou úpravou. Dětem, které chtějí v dnešní době rychle a pohodlně získat informace, představuje pestrou škálu populárně naučných knih a encyklopedií. Dětem a učitelům nabízí každý katalog KKF i několik vybraných titulů s mimořádnou akční slevou! Soutěživí školáci a učitelé určitě ocení zajímavé soutěže nejen o knižní ceny! První katalog KKF vyšel v březnu 2003.

Spolupráce s KKF spočívá v tom, že důvěrník obdrží bezplatně 2 x ročně katalog s nabídkou knih, který rozdá dětem (katalogy očekávejte vždy počátkem října a března). Počet katalogů si určuje důvěrník sám. Prototže víme, že se počty dětí na školách neustále mění, je možné kdykoliv počet zasílaných katalogů změnit a to pouze telefonicky. Po shromáždění objednávkových kuponů, vyplní důvěrník souhrnnou objednávku (formulář hromadné objednávky posíláme spolu s katalogy) a zašle ji na adresu nakladatelství Fragment. Na základě této objednávky zašleme důvěrníkovi knihy do školy společně s dodacím listem a cenou sníženou o jeho provize

 Nabídka rukopisu/formulář

Jméno a příjemní*
Bydliště*
Telefon
email*
Charakteristika díla*
Stručný obsah díla*max. 500 znaků
Věková skupina*
Žánr*pohádky, sci-fi, fantasy, dobrodružná, četba pro dívky atd.
Rozsah*předpokládaný počet normostran (1800 znaků na 1 stranu); pokud nepíšete na počítači, uveďte počet vytištěných stran rukopisu.
Byla kniha již vytištěna?*Ano/Ne
Jde o rukopis nebo námět?*
Předchozí zkušenosti/bibliografie
Vložení přílohy 1
Vložení přílohy 2
Vložení přílohy 3
Vložení přílohy 4
Sdělení pro Fragment
Odešli

V případě, že nás Vaše nabídka zaujme, vyžádáme si rukopis v tištěné podobě nebo elektronické podobě. Pokud od nás odpověď neobdržíte do 1 měsíce, nemáme o rukopis zájem. Na posouzení rukopisu si vyhrazujeme 3 měsíce. Rukopis, který nezařadíme do edičního plánu, Vám vrátíme zpět.

*povinné údaje

 

MAJITEL LADISLAV HORÁČEK, ZALOŽENO V ROCE 1989.

nakladatelství spolupracuje s Ústavem pro jazyk český Akademie věd ČR, s Univerzitou Karlovou, Masarykovou univerzitou a s dalšími českými akademickými a univerzitními pracovišti. Účastníme se práce organizace evropských tvůrců slovníků - Evropské lexikografické společnosti a jsme zapojeni do několika mezinárodních projektů v oblasti lexikografie a multimédií.

 

 

Paseka vydává knihy, provozuje čtyři knihkupectví a má svá obchodní zastoupení také na Slovensku a v Paříži. Vlastní a provozuje Portmoneum - Muzeum Josefa Váchal v Litomyšli.

Jako nakladatelství se Paseka profiluje zejména vydáváním

historiografické literatury

české i překladové beletrie, poezie a esejistiky

populárně-vědecké literatury z oblasti přírodních věd

díla Josefa Váchala

Paseka v současnosti realizuje ambiciózní projekt osmnáctidílných Velkých dějin Zemí koruny české - největší syntetickou práci českých historiografů v dějinách.

Nakladatelství

Chopinova 4, 120 00 Praha 2

Obchodní oddělení

222 710 750, 1 222 710 752,3

608 330 441 222 718 887

603 288 591 fax: 222 718 886

paseka@paseka.cz <mailto:paseka@paseka.cz>

Distributoři

Praha: 603 845 152

Severní, západní a jihozápadní Čechy: 777 819 485

Východní Čechy a severní Morava: 721 616 489

Jižní Čechy a jižní Morava: 603 514 331

Knihkupectví

PRAHA ČESKÁ TŘEBOVÁ

Ibsenova 3 Hýblova 51

120 00 Praha 2 560 02 Česká Třebová

tel. 222 518 176 tel. 465 534 551

praha@paseka.cz <mailto:praha@paseka.cz>

LITOMYŠL HOSTINNÉ

Knihkupectví a antikvariát Dr. Votočka 17

Josefa Váchala 127 543 71 Hostinné

570 01 Litomyšl tel. 499 442 022

tel. 461 614 723

litomysl@paseka.cz <mailto:litomysl@paseka.cz>

Zastoupení

BÁNSKÁ BYSTRICA

Horná strieborná 6

974 00 Bánská Bystrica

00421 88-415 3162

00421 0907 189 672

antikvariat@paseka.sk <mailto:antikvariat@paseka.sk>

www.paseka.sk http://www.paseka.sk

Portmoneum / Museum Josefa VáchalaTerézy Novákové 75570 01 Litomyšltel. 464 612 020HYPERLINK "http://www.paseka.cz/pension"Pension Paseka Josefa Váchala 127570 01Litomyšltel. 461 614 723; 731 173 543 <portmoneum.html>

litomysl@paseka.cz <mailto:litomysl@paseka.cz>

www.paseka.cz/pension <http://www.paseka.cz/pension>

 

 

 

 

 

ceska.trebova@paseka.cz <mailto:ceska.trebova@paseka.cz>
: Redakce:

 

 

Vedení

udržujeme literární i výtvarnou hodnotu dětské knihy už přes 55 let

pokračujeme ve vydávání knih, které komerční prostředí vytlačuje - dětská poezie, tituly nových a neznámých autorů či tituly se sociální tematikou

od roku 2003 rozšiřujeme naši nabídku o tituly nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče pod nově vytvořenou značkou
Albatros Plus

Od roku 2004 zavádíme další ediční řadu KARNEVAL, která se přizpůsobuje moderním trendům zábavy pro děti a mládež a soustřeďuje se na odlehčenou a hravou beletrii i vzdělávací literaturu.

nakladatelství vzniklo 15.4. 1949 jako Státní nakladatelství dětské knihy (SNDK)

 

 

 

ALBATROS

 

Nakladatelství Academia vás srdečně zve na autorská čtení Ivana Krause. Populární spisovatel bude předčítat ze své nové knihy Muž na vlastní stopě.

Těšíme se na vás v úterý 11.9. 07 v literární kavárně knihkupectví Academia v Ostravě, ve středu 12.9. 07 v literární kavárně knihkupectví Academia v Brně a ve čtvrtek 13.09. 07 v literární kavárně knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze. Začátky jsou v 17:30. Těšíme se na vás.

 

„Albatros se dožívá mimořádně vysokého věku“

 

Klub Academia

 

v roce 1964 se stává jedním ze 7 zakladatelů veletrhu dětské knihy v Bologni

v roce 1969 získává nové jméno Albatros a svoji tradiční značku

po roce 1989 si v nových tržních podmínkách uchovává svoji úroveň ve vydávání umělecky kvalitní a hodnotné dětské literatury

od 1998 je dceřinnou společností skupiny Bonton, a.s.

 

„Rozpětí albatrosích křídel je jedno z nějvětších“

 

Aleš Baďura

 

Jaroslav Havel

 

Refugium Velehrad-Roma s.r.o.

 

Petra Královcová

 

Eva Leinerová

 

KOSMAS s.r.o. - kontakty

 

Internetový obchod

Adresa Kosmas s.r.o. oddelení internetového obchodu V Zahrade 877 252 62 Horomerice Tel.: +420 226 519 800 Fax: +420 226 519 387 E-mail Obecné dotazy a obchodní kontakt: info@kosmas.cz

Velkoobchod, distribuce

Sídlo firmy Kosmas s.r.o. Lublanská 34 120 00 Praha 2 ICO: 25710257 DIC: CZ25710257 e-mail: kosmas@kosmas.cz <
Základní informace a kontakty

Adonai, s.r.o.

Kontaktní údaje:

Osadní 799/26
170 00 Praha-Holešovice

Telefon: +420 220 805 606
Fax: +420 220 805 606
E-mail: manager@lam.cz

Stabenfeldt, s.r.o.

Nakladatelství nabízí tisk originálních pohádkových knih pro deti i pro dospelé.

Kontaktní údaje:

Olbrachtova 2006/9
142 00 Praha-Krc

Telefon: +420 235 004 003

Dětské nakladatelství

Renata Cimpelová
Darová 6
p.Brasy
33824

tel: 371 791 361 (po 18:00 každý den)

email:

cimpelova@seznam.cz

mob: 777 584 500

Ukázka úvodních stránek

 

 

AXIÓMA Praha s.r.o.

ICO: 25050591

DIC: CZ25050591

adresa redakce / address

Na Porící 12 (Palác YMCA, 6. patro)

110 00 Praha 1

telefon / phone

redakce (+420) 224 872, 724 966 471

e-shop (+420) 241 400 626, 602 311 976

obchod, distribuce (+420) 602 311 976

e-mail

obchod, distribuce

obchod@axioma.cz <

marketing

marketing@axioma.cz <

autori, výtvarníci

redakce@axioma.cz

foreign rights

redakce@axioma.cz

vzniklo v roce 1990. Od svého pocátku se venuje vydávání prevážne puvodní ceské literatury pro deti a mládež. Cílem nakladatelství je podporovat domácí tvorbu, ceské autory a výtvarníky.

Nakladatelství knih pro deti AXIÓMA PRAHA, s.r.o.

email: abrafaxove@abrafaxove.cz <

Abrafaxové jsou tri opravdu dobrí kamarádi, kterí spolu zažívají spoustu dobrodružství. I když nemají vždy stejné názory a ani jejich zájmy vždy neladí, nikdy by se navzájem nenechali ve štychu. Díky tajemné schopnosti mohou cestovat casem a tak se jim stává, že musí pomoci pri stavbe pyramidy nebo jet Orient-Expresem, obcas se jim pripletou do cesty i známé historické osobnosti.


Abrax je smelý a rázný. Není hloupý, ale casto premýšlí o následcích svých cinu pozde. Casto ho znervóznuje Califaxova pomalost, ale ocenuje jeho šikovnost pri ošetrování ran. Potají obdivuje Brabaxovi skvelé nápady, ale nikdy by to nepriznal.

Zrzavý Brabax platí za nejchytrejšího z tech trí. Rychlé chápání, analytické myšlení a rozsáhlé vzdelání mu dovolují nacházet casto prekvapující rešení. Své silné stránky zná velmi dobre.

Califax nemá žádné ambice vykonat hrdinský cin. Je nejen nadaným kucharem, ale i "lécitelem". Lécivé výsledky jeho výtažku z rozmarýnu jsou legendární. Má rád zvírata a má dobrý vztah k prírode. Ví, na cem v živote opravdu záleží: mít nohy v teple a neco dobrého k jídlu.

Krysa doprovází Abrafaxe už léta. Nejvíc casu s ní tráví Califax. Vetšinou je schopna se o sebe postarat sama a mnohokrát zachránila Abrafaxe z bezvýchodné situace.

abrafaxove@abrafaxove.cz

 

O nakladatelství ARTUR

Nakladatelství ARTUR vzniklo v roce 1990.

Venuje se prevážne knížkám pro deti. Duraz klade na kvalitu produkce, nikoli na množství vydaných titulu. Orientuje se na kvalitní texty doprovázené oblíbenými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Prevažuje tvorba pro nejmenší, at již jde o klasické ci moderní pohádky.

Príležitostne vydává i publikace pro dospelé, predevším beletrii.

V roce 2001 zahájila novou edici venovanou divadlu - Edici D. Tvorí ji predevším divadelní hry, ale nevyhýbá se ani další divadelní literature.

Všechny vydavatelské pociny spojuje péce o grafickou podobu publikací a jejich polygrafické zpracování.

Zároven nakladatelství ARTUR zprostredkovává autorská práva k ilustracím Heleny Zmatlíkové pro domácí i zahranicní nakladatele.

VYDAVATELSTVÍ A SPECIALIZOVANÝ OBCHOD

, tel./fax: 569 426 862

 

Vítejte na našich stránkách ucebních pomucek, didaktických hracek a knih


hravost@seznam.cz <mailto:hravost@seznam.cz?subject=namety, dotazy, pripominky, objednávky>
Snadno nakoupíte také na:
www.hradec-info.cz/obchod/udrzalovi

Oblastní zastoupení pro
Nakladatelství Modrý slon
a
Nakladatelství Mutabene

PLANETA RADOST

Další informace na tel.: 777 157 378 e-mail: planeta.radost@seznam.cz

Blug.sro

Kontaktujte nás

Zapova 1092
256 01 Benešov
e-mail: blug.bn@tiscali.cz
tel.: 317 728 966, 317 729 044
fax: 317 729 043

O nakladatelství

Nakladatelství BLUG zahájilo svou cinnost v roce 1992. Do poloviny roku 2000 jsme sídlili v Praze - Modranech v ulici K Vltave. Puvodní prostory postupne prestaly stacit v souvislosti s rozširující se nabídkou, a tak jsme hledali vetší. Odpovídající zázemí jsme nalezli v prostorách v Zapove ulici v Benešove, kde sídlíme dodnes.

Od pocátku se venujeme vydávání pedagogicky zamerených publikací, v minulých letech jsme nabídku rozšírili také o publikace jazykové a puvodní ceskou beletrii, témer výhradne pro deti a mládež. Jako jedni z mála nakladatelu provozujeme také od pocátku vlastní distribuci po celé CR. Jediným vlastníkem nakladatelství je Petr Blumentritt.

Fakturacní údaje:

Autorské nakladatelství pro deti

Mgr. Vladimír Smrcka

 

Klub Julese Vernea Praha

Klub Julese Vernea Praha patrí mezi nejstarší sci-fi kluby v bývalém Ceskoslovensku. Vznikl v roce 1969 a sdružoval zájemce nejenom o dílo Julese Vernea, ale také o sci-fi literaturu všeobecne. Pusobil ve Svazu klubu mládeže v prátelské spolupráci s Klubem težkých atletu a Klubem chovatelu bernardýnu. Spolu s ním oficiálne zanikl v roce 1970. Ve skutecnosti se jeho clenové nadále neoficiálne scházeli. V roce l984 obnovil klub svou cinnost, a protože ho nikdo nepovolil, také ho nikdo nezakázal. Po roce 1989 jsme se institucionalizovali.

Náš klub je výberový a na své clenství jsme patricne hrdí, protože si ho musíme perne vysloužit. Základ naší cinnosti je v klubových schuzkách, které se konají jednou za 14 dní. Neuzavíráme se však do sebe a zúcastnujeme se aktivne všech akcí fandomu.

Naší vlajkovou lodí byl fanzin Poutník, který mel od doby vzniku 7 ruzných podob. Zacali jsme jej vydávat v roce 1986 ve spolupráci se sfk Time Machine pri SSM na VŠCHT Praha zásluhou nezapomenutelného Ládi Cibulky. Svuj název získal podle lode patnáctiletého kapitána Dicka Sanda. Fanzin jsme vydávali na cyklostylu v nákladu 150 kusu. Do roku 1989 vyšlo celkem 38 císel. V Poutníku jsme se snažili nahradit to, co oficiální nakladatelství zanedbávala, a seznamovali jsme své ctenáre s preklady del L.Nivena, I.Asimova a rady dalších autoru svetové sci-fi.

Jako první v Ceskoslovensku jsme zacali vydávat povídky R.E.Howarda o jeho literárním hrdinovi Conanovi, který od té doby získal již radu verných ctenáru. Nejvetší zásluhu na tomto pocinu má Jan Kanturek, který svými preklady vtiskl Conanovi jeho soucasnou tvár.

Každý rok vyhlašujeme soutež O nejlepší fantasy, jejíž vítez krome titulu rytír Rádu fantasy obdrží i funkcní mec. Výsledky této souteže jsou vyhlašovány každorocne na Parconu na Fantasy show.

Od roku 1990 jsme zacali vydávat knihy nejdrív sami, pak ve spolupráci s United Fans a.s. se spolecnou znackou Poutník, jako Knižní radu Poutník. Po roce 1999 zacal Klub Julese Vernea znovu samostatne vydávat knihy pod znackou Poutník v edici Malá knižní rada Poutník.

Mimo prekladové sci-fi se klub soustreduje na vydávání knih ceských autoru. V našem nakladatelství vycházejí nebo vycházely knihy Jaroslava Mosteckého, Vladimíra Šlechty, Leonarda Medka, Ivany Kuglerové, Vlado Ríši, Richarda Šusty, Jirího Kulhánka a Miroslava Žambocha.

Mimo vydávaní knih Klub Julese Vernea pokracuje ve své bohaté klubové cinnosti, o které naleznete informace na stránkách Klubu Julese Vernea

Kontakt

Kontaktovat nás mužete na níže uvedené adrese poštou nebo emailem. Mužete rovnež využít možnost poslat nám email prímo z tìchto stránek >. Dekujeme predem za Vaše objednávky, námety a pripomínky.

adresa redakce

Poutník - Klub Julese Vernea
Matechova 14
14000 Praha 4
email: redakce@poutnik-knihy.cz <

kdo jsme?

Nakladatelství Mot založili v prosinci 2000 v Praze Ivan Stable a Jakub Nemecek, od roku 2005 je majitelem i jediným pracovníkem Ivan Stable.
Edicní zámer Motu je od pocátku velmi jednoduchý: vybírat ze svetové komiksové produkce nadprumerné tituly (nadprumerné zejména v porovnání s tím, zac je komiks obvykle považován). Cílem je prezentovat komiks jako médium rovnocenné ostatním, dokázat, že i v této oblasti existují díla, která patrí do pomyslné škatulky „krásná literatura“ nebo „výtvarné umení“.

První a nejlepší príklad toho zámeru je Padoucnice < Padoucnice je autobiografické vypravení od francouzského autora Davida B. který vypráví originální kresbou - nárocnou, symbolistickou a silne expresivní - príbeh své rodiny a svého detství, poznamenaných nemocí staršího bratra. Padoucnice byla jedním z prvních vydaných titulu. Setkala se s významným ohlasem u kritiky a zustává jednou z knih, která nejlépe zastupuje komiks, na nemž Motu záleží.

Nekterí z naších ctenáru prišli do kontaktu s komiksem diky prepublikaci Zemì tøí úsmìvù > Lewise Trondheima v casopisu Nový Prostor. Kniha vyšla ješte s Apokalyptickými príbehy, v kterých se skvele odráží (minimalistickou až detskou, ale vždy pusobivou kresbou) horký a absurdní humor Lewise Trondheima Ale pro mnoho z vás se nakladatelství Mot srovnává predevším s Pixym Pixy je kultovní komiks od švédského autora Maxe Anderssona < náš bestseller (!), který zanechal hluboké stopy na ceské komiksové scéne.

První tri roky Mot vydával taky casopis Pot, který pomáhal rozkvetu nové ceské generace komiksových autoru.

A když jsme u domácí scény, je cas, abychom se dostali ke vzniku Oskara Eda < Oskar je složitá a strašlivá postava, v jejíž prítomnosti ožívají predmety. Oskar je hrdina mladého slovenského autora Branka Jelinka který tvorí pro Mot svuj první komiksové dílo.

Kompletní seznam naších titulu najdete na stránce naše knihy < Statut Motu: oficiálne spolecnost s rucním omezeným (Mot komiks s. r. o. - pod tímto názvem jej najdete v obchodním rejstríku, almanachu vydavatelu Labyrint apod.; dríve Stable & Nemecek s. r. o.). Neoficiálne jde pouze o casove nárocné hobby. Zamestnance neprijímáme, dluhy platíme. Za vaši pozornost každopádne dekujeme. Je-li vám naše cinnost sympatická, kupte si naše komiksy a doporucte nás prátelum.

Kontakt

Adresa:

Krakatit Bookstore

tel:

bookstore@centrum.cz

Verlag Dashöfer
nakladatelství, s.r.o.

ICO: 45245681, DIC: CZ45245681,
bankovní spojení: HVB Bank Czech Republic, c.ú.: 3078683001/2700
Spolecnost je zapsána u Mestského soudu v Praze, oddíl C, vložka 7702

O nás

Spolecnost Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r. o. je soucástí mezinárodní skupiny Verlag Dashöfer, jejíž dceriné spolecnosti pusobí také v Cíne, Chorvatsku, Madarsku, Polsku, Portugalsku, Rusku, Recku, Slovensku, Slovinsku, SRN a ve Španelsku.

Spolecnost Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r. o. pusobí v Ceské republice již od roku 1992. Firma patrí k predním odborným nakladatelským domum v CR a její jméno je spojováno s poskytováním kvalitních a aktuálních informací pro širokou odbornou verejnost.

Spolecnost Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r. o. vydává odborné tituly urcené jednotlivým profesím zamerené na praxi z mnoha odborných oblastí:

Dane a úcetnictví

Právo a management

Mzdové úcetnictví a personalistika

Nezisková sféra

Zdravotnictví

Doprava, energetika, potraviny

Management jakosti, IT management

Bezpecnost práce a ekologie

Technický management

Stavebnictví

Všechny produkty vznikají na základe rozsáhlých pruzkumu trhu, takže zákazníci dostávají informace šité na míru. Díky systému pravidelné aktualizace odpovídají publikace vždy aktuálnímu právnímu stavu, ale je možné je i doplnovat o další témata, která zákazníci požadují.

Našim zákazníkum nabízíme také produkty, které využívají nových informacních technologií.

Celé portfolio nabízených produktu lze rozdelit následujícím zpusobem:

tištené publikace - zarazené v kroužkových poradacích. Lze je ješte delit podle zpusobu dodání a aktualizace na prírucky, casopisy a newslettery.

on-line publikace - prístupné pres internet. O jejich aktualizaci se zákazník dozví z krátké e-mailové zprávy. Opet je lze dále rozclenit na prírucky a newslettery.

softwarové produkty

Na základe zájmu zákazníku jsme rozšírili naši nabídku i o odborné semináre. Nabízíme semináre verejné, na míru (dle prání zákazníku) a on-line kurzy (prostrednictvím internetu).

Doplnkovou službou, kterou poskytujeme zdarma, jsou tematicky orientované portály a e-mail noviny.

Naším hlavním cílem je vysoká profesionalita a kvalita poskytovaných služeb ke spokojenosti všech klientu.

Spolecnost Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r. o. získala v roce 2006 certifikát ISO 9001:2000.

 

Odkazy
Cider Club CZ <http://www.ciderclub.com>
224 948 754
fax: 251 627 523

Jungmannova 14
110 00 Praha 1

Mot komiks s. r. o.
Buchovcova 1
130 00 Praha 3
mobil:
608 977 976
776 587 220
e-mail: info@motkomiks.cz <
ICO: 264 17 821

 

 

*1943
Výtvarník, autor, nakladatel
Absolvent SUPŠ Brno, AMU Praha
Ateliér
Všetickova 2a
602 00 Brno
Ceská republika

Petr Blumentritt

nakladatelství BLUG

Zapova 1092

256 01 Benešov

ICO 60177268

DIC CZ7303180181

císlo spisu :1156/03/v/Z1/03 (Živnostenský rejstrík MeÚ Benešov

detské literatury
Miroslava Udržalová
Okružní 153
530 02 Srnojedy
telefon: 466 310 046
mobil: 606 821 363
email:
Jarmila Langerová, P. F. Ledvinky 2880, Havlíckuv Brod Vítám Vás na stránkách s nabídkou gratulací, pozvánek, prebalu na listiny, pametních knížek, publikací, hracek, dárku a dalšího zboží, které pro Vás vydáváme nebo zajištujeme. NOVINKA SKLENENÉ MINIDÁRKY, SOŠKY, LASERBLOKY, GLOBUSY (viz Základní škola, Strední škola, Snatek, Životní jubileum)

Nakladatelství ARTUR

 

Adresa:

Bubenecská 29 160 00 Praha 6

Tel.:

(+420) 224 324 817

Fax:

(+420) 224 319 986

E-mail:

artur@artur.cz <mailto:artur@artur.cz>

URL:

<http://www.artur.cz/>

Identifikace firmy:

IC: 16104692 DIC CZ440609022 ŽL vydal Obv. úrad v Praze 6, c.j. 2825/1954/ŽO/92

HONZÍK CIMPEL V ZOO

Napsal Jaromír Kamenický Ilustroval Bruno Stefan 2003 MODRÝ SLON

Tato kniha byla vyrobena jen pro tebe, Honzíku Všechno nejlepší k 5. narozeninám prejí máma a táta

 

Provoz knižního nakladatelství.

Spolecnost Kosmas s.r.o. vznikla 1.1.1999 sloucením aktivit knižních velkoobchodu Mata a Kolportér. Jejím cílem je spojit prednosti obou puvodních firem, zlepšit informovanost o nabízených titulech a celkove zkvalitnit distribucní služby ke spokojenosti knihkupcu i ctenáru. Distribucní sít spolecnosti pokrývá území celé Ceské republiky

 

Kosmas s.r.o.

 

Dana Pokorná

info@amenius.cz <mailto:info@amenius.cz>
Tel.: 777 607 861

Slavíkova 22
Jince 262 23
IČO: 27619362

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

who is the minister of health

(Angelwoons, 26. 3. 2021 6:21)

nigria news https://fmohconnect.gov.ng/landing.html

waho recruitment

(Angelwoons, 25. 3. 2021 22:08)

ayade news https://www.fmohconnect.gov.ng/iss-dqa.html

Backtesting forex software free

(ForexBes, 16. 3. 2021 0:40)

최고의 ECN 외환 브로커. https://kr.forex-trading-is.com

Sbi forex exchange rates

(Forexmext, 21. 12. 2020 14:27)

Девизен курс за тргување со пари. https://mk.forex-is.com

Ecn in forex

(Forexmext, 21. 12. 2020 7:04)

Forex no indicator trading. https://forex-is.com

Best books to learn how to trade forex

(Forexmext, 10. 12. 2020 15:56)

โบรกเกอร์ bitcoin ชั้นนำ. https://th.forex-is.com

Онлайн мониторинг заболеваний коронавируса

(Donaldwheta, 24. 7. 2020 3:48)

Мониторинг заболеваний коронавируса https://coronavirus-poslednee.ru/koronavirus-poslednie-novosti-i-karta-v-dominikanskoy-respublike.html

Rassismus-Skandal an Berliner Rossmann-Kasse

(MoonManatee, 16. 7. 2020 16:52)

Sie sollten diesen Artikel lesen. Es ist wichtig!1(A#D5gt8x6!WGIHAzum

Rassismus bei Rossmann: schwarzer Kundin wird Kartenbetrug vorgeworfen, weil der Name darauf deutsch ist. Polizei droht ihr vor ihrem Kind mit Gefängnis: “Sprechen Sie überhaupt deutsch? Deutsche Sprache, schwere Sprache.”
https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse - https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse

zerkalo 1xbet melbet bk

(WilliamWab, 15. 7. 2020 22:52)


https://t.me/s/zerkalo_1xbet_melbet_bk

Карта заражений коронавируса

(Patrickbem, 22. 6. 2020 23:27)

Новости распространения коронавируса https://coronavirus-monitorin.ru/statistika-v-khanty-mansiyskom-ao.html

Review of Foreign Exchange Brokers

(fxbrokersVorm, 1. 9. 2019 21:13)

Comparaison haut-top trading-négoce-commerce-négociation compagnies-entreprises. currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-france.html

KISS Concerts

(Kimesdarnar, 8. 2. 2019 13:31)

Interested in HARD ROCK? How about Kiss band? They are on a tour now all across USA and Canada. Visit https://berealdogood.com/donec-magna-purus-vivamus/ to know more about KISS concert dates in 2019.

Important question

(Clieewhern, 10. 10. 2018 22:06)

Do you want something new? Take a look at this website. Only here the choice of girls for every taste and completely free! They are wettest slaves, they will and want implement everything you command !
https://rebrand.ly/governy#Z55