Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sexsymbolem i v pozdním těhotenství (aneb sexování v těhotenství povoleno).

12. 9. 2007

Co tedy tvrdí odborníci na tuto problematiku vzatí?

Těhotenství samotné rozhodně není kontraindikací k provozování milostného aktu, spíše naopak. Pravda, vyvarovat by se sexuálních hrátek měly ženy s rizikovým těhotenstvím, s krvácivými stavy, s rizikem předčasného porodu, či ty , jež mají slon k tvrdnutí břicha, případně ke křečím a samozřejmě u vícečetných těhotenství. Sex u nerizikových nastávajících rodiček není překážkou, jen musí volit jinou polohu, trochu si vyhrát a také počínat si něžně. Vášeň v tomto období do ložnice nepatří. Milování v těhotenství má být symfonií na duši všech tří.

Zajímavá zjištění.

Vědci po mnohaletém výzkumu přišli na pár zajímavých věcí. To, že dítě od jistého prenatálního věku již slyší zvuky z vnějšího prostředí, již není žádnou novinkou. Co naopak mezi novinky patří, je poznatek o orgasmu. Zdá se to neuvěřitelné? Leč není. Při prožívání orgasmu mozek uvolňuje do krve endorfiny, které se pupeční šňůrou dostávají do krve nenarozeného dítěte. A to pak prožívá orgasmus s vámi (tak jako cítí vaše další emoce, zlost, strach a podobně). To však není všechno. Odborníci zjistili, že čím více plod pocítí orgasmů, tedy skvělých prožitků, má lepší náladu a takové děti se podle nich narodí klidnější, usměvavější, méně plačtivé.

Strach z potratu?

Největší riziko potratu hrozí do ukončeného třetího měsíce těhotenství. Vězte, že Matka příroda má vše velmi dobře promyšlené, jelikož ta spousta hormonálních změn, krom všeho možného dalšího způsobí i útlum v sexuální činnosti. Obecně řečeno, způsobí vaši nechuť, byť i na myšlenku milování. Až nebezpečí pomine, tělo samo změní svou hormonální rovnováhu a vy dostanete chuť na sex. Těhotná žena se pak může dělit do třech skupin. Jedné skupině se chuť na sex, vrátí na původní rovinu (asi 30%), dalším se nevrátí, či sníží (asi 10%) a zbytek naopak pocítí sexuální boom.

V těhotenství za orgasmy.

Díky prokrvení rodidel i zevních genitálů spolu s prsy, dochází k jejich větší vnímavosti. Vagina díky prokrvení a zbytňování sliznice se stává užší, čímž prožitek zintenzivňuje jak pro partnera, tak i pro partnerky. Žena tak může snadněji a rychleji dospět k uspokojení. Orgasmy jsou navíc více intenzivní.

Těhotná sexsymbolem.

Mýtus, že těhotná žena působí na muže zcela antieroticky, patří vskutku mezi mýty. Vzhledem dnešní publicitě,či módě s odhalenými bříšky mezi ne sexy stvoření těhulky rozhodně nepatří. Těhulky se prostě líbí všem.

Těhotná = Tělocvik v posteli.

Hledání správných poloh v těhotenství by někdy mělo patřit do tělocvičny. Misionářské poloze totiž v těhotenství skutečně odzvonilo. Rostoucí bříško může zkomplikovat sexuální hrátky, ale pokud se vše bere sportovně, můžete se i nasmát. Gynekologové, sexuologové i porodníci doporučují milování „na koníka“, jenomže ono i tato pozice s rostoucím bříškem a ženinou narůstající těžkopádností se více podobá posilovně, než užívání si příjemného prožitku. Mezi další doporučované patří polohy vleže na boku, zezadu, kdy se žena podloží haldou polštářů. Inu, najít tu nejlepší pozici musíte sami.

Závěrem.

Je prokázáno, že sex těsně před termínem porodu, porod samotný může vyvolat, takže pozor. Naopak pokud rodička přenáší a ráda by konečně porodila, může toto zkusit, jako schůdnou alternativu. Proč k tomu dochází? Spermie prý dovedou rozleptat zátku v děložním čípku, jež uzavírá dělohu a chrání plod před vnějšími vlivy. Uvolněním zátky navodí odtok plodové vody, jinak řečeno porod.

Než se vrhnete do postele raději se poraďte s gynekologem, zda vám nehrozí nějaké rizika.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář